Projekti eesmärgiks on luua Eesti tulevikuvisiooni käsitlev kultuuriüritus tuues kokku erineva taustaga erinevast rahvusest lapsi ja noori, et luua võimalusi koostööks ja ühiselt leida lahendusi riigi tulevikku mõjutavatele probleemidele nagu kõigi ühiskonnaliikmete võrdne osalus ja kaasatus ühiskonna tähtsate küsimuste otsustusprotsessidesse, salliv suhtumine erinevustesse ja kultuuridevaheline dialoogi läbi kultuuride arendamise. Noori on julgustatud olema ja loovad, ettevõtlikud ja avaldama oma arvamust Eesti ühiskonnas valitsevate probleemide kohta, aga ka olema sallivad teiste inimeste ja rahvusgruppide sõnaõiguse suhtes.
Muusikali “Märka inimeses imet” loomisesse on kaasatud Eestis elavad lapsed ja noored  ning neile abiks ka spetsialistid, amatöörid, huvitundjad ja see on pühendatud ja kingiks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Muusikali loomisprotsess toimub läbi multikultuurse ürituste seeria, mis hõlmab kontsert-võistlusi osalejate valikuks, aruteluseeriat kultuuridevahelise suhtlemise ja integratsiooni tuleviku üle Eestis, et tutvustada erinevaid kultuure, ja edendada lõimumist ja sallivust ühiskonnas ning teineteisemõistmist ja avatumat suhtumist Eestisse kui multikultuursesse ühiskonda. Seda nii läbi kultuuridevahelist kokkupuudete suurendamise kui ka rahvus- ja kultuurideüleste teemade käsitlemise. Ühised tegevused võimaldavad osalejatel saada positiivseid kokkupuuteid erinevate kultuuride esindajatega ning tutvunud erinevate kultuuride ühisjoonte ja erinevustega.

Projekti sihtrühmaks on 14+ aastased noored ja täiskasvanud inimesed (nii eesti kui vene keelt kõnelevad noored ning ka muukeelsed), erineva etnilise kuuluvuse ja majandusliku taustaga. Kaasatud on võimalikult lai hulk olemasolevaid vähemusrahvuste seltse ja vähemusrahvuste kultuuriväljundeid (koore, näitemänguseltse, kunstiringe, audiovisuaalkunsti esindajaid, lauljaid, muusikuid, amatööre, jne). Otseselt osaleb projektis vähemalt 1150 inimest, kaudne osalejate arv sellest veelgi suurem (pealtvaatajad võistlustel, muusikalil ja aruteludel ning meediakajastuse kaudu osa saajad). Noored kaasatakse põhiliselt 4 suurtest piirkondadest Virumaa, Tartumaa, Pärnumaa ja Harjumaa.

Tegevused (eesti ja vene keeles):

1. Kontsert-võistlus “Tantsutäht” Jõhvi kontserdimajas (Noorte tantsijate võistlus. Parimad valitakse osalema muusikalis. Üritus viiakse läbi nii eesti kui vene keeles) – 22.09.17 Jõhvis.

2. Kontsert-võistlus “Näitlejatäht” Tartus, Vanemuine teatris (Noorte näitlejate võistlus. Parimad valitakse osalema muusikalis. Üritus viiakse läbi nii eesti kui vene keeles) – 30.10.17 Tartus.

3. Kontsert-võistlus “Muusikatäht”, Lindakivi keskus (Noorte lauljate ja muusikute võistlus. Parimad valitakse osalema muusikalis. Üritus viiakse läbi nii eesti kui vene keeles) – 04.11.17 Tallinnas.

4. Seminer-arutelud Narvas Tartu Ülikooli Narva Kolledžis (13.10.17), Tartus Aleksandr Puškini koolis (29.11.17) ja Tallinna Ülikoolis (02.12.17)
(Kontsertvõistlustele järgnevalt viiakse läbi aruteluseeria Eesti erinevates paikades. Tegemist on muusikaliga temaatiliselt seotud aruteluõhtutega koos ekspertide, hariduse- ja kultuuritegelastega. Et tekidada ühiskondlikku diskussiooni noort ja ühiskondliku muredes, lõimumisest ja Eesti tulevikuga seotud küsimuste üle, mida käsitleb ka muusikal. Kaasatud rohkem kui 150 noort)

5. Gala kontsert-muusikal “Märka inimeses imet!” Nordea Kontserdimajas (22.02.2018)
(Projekti kulminatsioon on noorte juhtimisel ja kaasalöömisel valminud Gala kontsert-muusikal “Märka inimeses imet!” , kuhu on kaasatud erinevas vanuses loovnoored ja täiskasvanud  (lauljad, tantsijad, muusikud, näitlejad ja audiovisuaal inimesed, DJ, jt) ning Eesti poptähed. Toimub nii eesti kui vene keeles ning kuna Eestis elab ka muu keelsed eeldame kasutada ka inglise keel Gala Kontserdil)

6. Tunnustusüritus osalejate jaoks toimub kohe peale muusikali esilavastust. Tänuüritus sponsorite jaoks toimub 23.02.18 Tallink SPA Hotellis.

Muusikali põhi teemad millest räägime:
– Mitmekesisus ühiskonnas
– Koostöö
– Kultuuridevaheline dialoog
– Eesti Vabariigi ja noorte tulevik
– Teineteist mõistmist
– Võrdne kohtlemine
– EV100

Muusikal valmistakse kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale

Muusikali algataja ja teostaja: MTÜ Sillamäe Lastekaitse Ühing / Peace Child Eesti

Muusikali kaasrahastavad: EV100, Integratsiooni  Sihtasutus, Kultuuriministeerium, Sotsiaalministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium ja teised.

Muusikali toetajad ja koostööpartnerid: Jõhvi Vallavalitsus, Tallinna Spordi-ja Noorsooamet, Eesti Kultuurkapital, Tallink Hotels, Georg Otsa Muusikakool, Teadusteteater “Kolm Põrsakest”, Teater Vanemuine ja palju teised.

Aelita koduleht: www.muusikal.sscw.ee

Aelita Facebook: https://www.facebook.com/events/287467665007657/