PEACE CHILD EESTI

Peace Child Eesti on vabatahtlikkuse alusel ühinenud isikute organisatsioon, mis tegutseb avalikes huvides. PCE on Ühendkuningriikide suurorganisatsiooni Peace Child Internationali esindus Eestis. Organisatsiooni tegevuse eesmärkideks on laste ja noorte inimeste kaasamine ja võimendamine, laste- ja noorsooalase tegevuse arendamine ning osalemine laste ja noorsootööpoliitika väljatöötamises ja rakendamises. PCE teostab 2018 a. noortele suunatud Eesti kodanikuühiskonna tutvustav programm ning realiseerib Eesti PCI rahvusvahelised algatused. s.h ka Maailma noortekongressil Eesti delegatsiooni esindamist.

Misioon: võimestada noori ja edendada jätkusuutlikku arengut.
Visioon: noored kui lahendus, mitte probleem.

Juhataja: Artemi Panarin

Üle-Eestiline Noorte Muusikaliteater

Eesti Noorte Muusikaliteater 2013. aasta 1. novembril loodi Üle-Eestilise Noorte Muusikaliteater, mis ühendaks Eesti noori, keda huvitab teater, muusika ja tants. Muusikaliteatri hüüdlauseks ja motoks on “Muusikaliteater ühendab!”. Teatri kodulava asub Türi Kultuurikeskuses. Teatril ei ole koosseisulist truppi ning iga lavastuse jaoks korraldatakse osatäitjate leidmiseks konkurss. Trupp pannakse kokku õpilastest, üliõpilastest. Üle-Eestiline Noorte Muusikaliteater tuli esmakordselt Türi Kultuurikeskusesse kokku 2013. aasta novembrikuus. 2017. aasta Noorte laulu- ja tantsupeoks loodi Üle- Eestilise Noorte Muusikaliteatri segakoor, mille dirigendiks on Taavi Hark. Viie tegevusaasta jooksul on välja antud kuus muusikali. Alates 2018. aastast kannab teater nime Eesti Noorte Muusikaliteater Teatri kunstiline juht on Kaarel Orumägi

Juhataja: Kaarel Orumägi

Kolme Põrsakese teadusteater

Kolme Põrsakese eesmärgiks on tekitada lastes huvi teaduse vastu. Kõigist ei pea tulema teadlased, kuid me tahame, et nad tunneksid huvi maailma vastu, kuidas see toimib ning huvituksid loodusest ja selle hoidmisest. Teaduskatsetega muudame keemia- ja füüsikaseadused kergesti mõistetavaks nii suurtele kui ka väikestele. Eelkõige on aga laste juures tähtis, et nad saaksid ka ise proovida ning katsetada, mil moel üks või teine asi siin maailmas toimib.

Juhataja: Omari Loid

Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool

 Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli, tuntud ka kui Otsa kool, on lõpetanud üle 2500 õpilase. Koolis on õppinud tuntud ja tunnustatud muusikutest Arvo Pärt, Veljo Tormis, Neeme Järvi, Eri Klas, Erkki-Sven Tüür, Toivo Tulev, Arne Mikk, Kuldar Sink, Aleksander Rjabov, Vardo Rumessen, Heli Veskus, Kädy Plaas, Heiki Mätlik, Andres Uibo, Anne Erm, Uno Loop, Olav Ehala, Hirvo Surva, Jaan-Eik Tulve, Lembit Saarsalu, Irina Zahharenkova, Jaak Sooäär, Villu Veski, Raivo Tafenau, Raul Vaigla, Toomas Rull, Tiit Kalluste, Peeter Perens jpt. Mitmed neist on ka Otsa kooli praegused õpetajad.
Kool on riiklik kutseõppeasutus, mis 1975. aastast kannab Georg Otsa nime ning on välja kasvanud 1919. aastal asutatud Tallinna Kõrgemast Muusikakoolist (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia). Lisaks kutseharidusele põhi- ja keskkooli baasil ja eelõppele pakub kool alates 2009 aasta sügisest ka täiskasvanute täienduskoolituse vormis kõigile huvilistele võimalust õppida muusikat. Soovijad saavad valida erinevaid sügisest kevadeni kestvaid tasulisi koolitusi.
Koolis on kaks õppesuunda: klassikaline ja rütmimuusika. Klassikalisel suunal saab õppida klaveri-, keel-, puhk- ja löökpillide, akordioni- ja kandlemängu, laulmist, muusikateooriat ja koorijuhtimist. Rütmimuusika suunal saab õppida laulmist, klaveri-, kitarri-, basskitarri-, orkestripillide ja löökpillide eriala. Helinduse eriala õppijad saavad praktiseerida mitmetes tuntud stuudiots, kontserdiprojektides, kompositsiooni eriala loob eeldused eesti heliloojate järelkasvuks. Klaverite hooldusmeistri eriala lõpetajatel on tööd küllaga. Pärast kooli lõpetamist on võimalik haridusteed jätkata rakenduskõrgkoolides ja ülikoolides. Llassikalise ja rütmimuusika osakonna koostöö ning muukeelse õpilaskonna integreerimine, loovuse ja
Paljud õpetajad on eesti tippinterpreedid, tegemuusikud kelle kogemuste vahendamine on tulemuslik – paljud õpilased on juba teinud nime nii kodu- kui välismaistel konkurssidel ja kontserdilavadel. Kooli 90.sünnipäeva tähistamine Estonia kontsedisaalis tõi kokku täissaali, kahe poolega kontserdil musitseerisid koos kuulsad vilistlased, õpetajad ja õpilased. Muusikalavastus „Otsast alates“ koostöös Nuku- ja Noorsooteatriga näitas professionaalse muusikahariduse tekke- ja arengulugu pakkudes hulgaliselt uudisloomingut. Rütmimuusika ansamblid said praktikat osaledes Disney „High School Musical“ etendustes.

Juhataja:  Ivo Lille

Shaté Tantsukool

Shaté Tantsukool on kõrgelt tunnustatud mitmekülgset ning kvaliteetset huviharidust pakkuv erahuvikool, kus iga soovija leiab võimalusi arenguks ja eneseväljenduseks nii tantsu kui teiste kaunite kunstide kaudu. Shaté Tantsukool ühendab suurepärast seltskonda tantsuarmastajaid, kes naudivad koos olemist ja inspireerivad üksteist olema iseenda parim versioon. Tantsukooli missioon on pakkuda positiivselt laetud keskkonda noore isiksuse arenguks, aidata kaasa tantsijate unistuste täitumisele ning muuta iga koos oldud hetk tähenduslikuks. Tantsukool on Tartus tegutsenud juba 20 aastat ning hetkel õpib Shaté-s üle 600 tantsija vanuses 3 – 60. Tantsukoolis on lisaks tantsutehnika ja koreograafia õppimisele tähtsal kohal väärtuskasvatus, grupisisesed head suhted, loovuse ning ettevõtlikkuse arendamine ja omaalgatuse toetamine. Shaté-l on au olla 2017. aasta Eesti parima huvikooli nominent.

Juhataja: Krõõt Kiviste

Sound Music kitarristuudio

Sound Music kitarristuudio on asutatud 2013. aastal. Stuudio võimaldab lastel ja noortel õppida kitarrimängu. Stuudios tegutseb mitu kitarriansamblit, mis mängivad erinevat muusikat klassikast kaasaegse pop-rock’ini. Kitarristuudio ansamblid on esinenud mitu korda erinevatel festivalidel (Tallinna Kitarrifestivalil, Tartu H.Elleri nim. Muusikakooli kitarriansamblite festivalil, Kullo Kitarrifestivalil KIFT), paljudes Tallinna koolides. Sound Muusic kitarristuudio on Lindakivi Kultuurikeskuse loominguline kollektiiv ja Eesti Muusikakoolide Liidu liige. Sound Music kitarristuudiot juhendab Aleksandr Statsenko, kitarrist, Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Ülikooli kitarriõppejõud.

Juhataja: Aleksandr Statsenko