Jätku projekti “Aelita 2.0 -Ida-Virumaal” aruteluseminarid
Projekti raames viidi läbi aruteluseeria Ida-Virumaa noortega, muusikali osatäitjatega ja pealtvaatlejatega Ida-Virumaa erinevates paikades (Narvas, Sillamäel, Toilas, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Lüganuse Vallas) kokku 7 tükki. Tegemist on muusikaliga, noortega, eesti keele ja kultuuri arengu temaatiliselt seotud aruteluseminaridega koos ekspertide ja kultuuritegelastega, mille raames arutlesime muusikali teemad, eesti keele tähtsust riigi ja ühiskonna jaoks ning kuidas muusika, loovuse ja koostöö kaudu nautida keele õpimise protsessi.
Seminarid aitasid ka tekidada ühiskondlikku diskussiooni integratsiooni, eesti keele arendamise ja Eesti tulevikuga seotud küsimuste üle, mida käsitles ka muusikal. Aruteluseeria toimus eesti keeles (koos vene keelse järel tõlgiga, et aidata noortele aru saada paremeni teine teist), koos pädeva spetsialistidega kes vajadusel aitasid muu keelsetele inimestele arendada oma eesti keele oskusi ning ka teine teise aru saamist. Kaasatud oli rohkem kui 210 inimest.
Seminarid toimusid:
Narva Keeltelütseumis 13.12.2018
Sillamäel, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses 18.12.2018
Toila Spa Hotellis 20.12.18
Jõhvi spordihallis 16.12.18
Kohtla-Järve Kesklinna Vene PK 14.12.2018
Kiviõli Vene Koolis 17.12.18
Seminaride materjalid:
- Seminaride presentatsioonid (Riik ja Eesti venelased) / (Noorte väärtused ja noorte mentaliteet – muutuvas Eestis )
/ (Eesti kultuur) - Seminari päevakava (PDF)
_________________________________________________________________
AELITA 2.0 – 2018 (EV100 raames)
Muusikali “Märka inimeses imet” loomisesse on kaasatud Eestis elavad lapsed ja noored ning neile abiks ka spetsialistid, amatöörid, huvitundjad ja see on pühendatud ja kingiks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.
Muusikali loomisprotsess toimub läbi multikultuurse ürituste seeria, mis hõlmab kontsert-võistlusi osalejate valikuks, aruteluseeriat kultuuridevahelise suhtlemise ja integratsiooni tuleviku üle Eestis, et tutvustada erinevaid kultuure, ja edendada lõimumist ja sallivust ühiskonnas ning teineteisemõistmist ja avatumat suhtumist Eestisse kui multikultuursesse ühiskonda. Seda nii läbi kultuuridevahelist kokkupuudete suurendamise kui ka rahvus- ja kultuurideüleste teemade käsitlemise. Ühised tegevused võimaldavad osalejatel saada positiivseid kokkupuuteid erinevate kultuuride esindajatega ning tutvunud erinevate kultuuride ühisjoonte ja erinevustega.
Registreerimine aruteludele toimub veebil: http://www.sscw.ee/?id=13191
Arutelud toimuvad:
Narvas, Tartu Ülikooli Narva Kolledžis 13. Oktoober 2017 kell 12.00 (Päevakava)
Tartus, Tartu Aleksandr Puškini kool, 29 November 2017 kell 12.00 (Päevakava)
Tallinnas, Tallinna Ülikoolis 2. Detsembril 2017 kell 11.00 (Päevakava)
Seminar-arutelu “Noorte ja Eesti Vabariigi tulevik – meie 2100. aastal” EV100 pühendatud projekti “Märka inimeses imet” raames.
Seminari eesmärgiks on tekitada ühiskondlikku diskussiooni noori puuduta ja ühiskondlike murekohtade ümber, käsitledes muu hulgas ka selliseid teemasid nagu: mitmekesisus ühiskonnas, koostöö ja kultuuridevaheline dialoog, teineteise mõistmine, võrdne kohtlemine, lõimumine ja Eesti 100 ning muud Eesti tulevikuga seotud küsimused. Seminar-arutelu tulemusi kasutatakse materjalina projekti muusikali valmimises.
Sihtgrupp: Noored vanuses 14-26+ a
Töökeeled: Eesti ja vene keel
Muusikali valmistamise protsessist räägib peaprodutsent Vassili Golikov, lisaks on kaasatud ka noorte tuleviku visionäärid. Noored ja huvitundjad arutlevad Eesti Vabariigi tuleviku üle, missugune Eesti ja noorte elu hakkab olema saja aasta pärast, noorte rollist oma riigi arendamisel ning ka maailma globaalsetest väljakutsetest.
Moderaatorite rollis esinevad noorsootöö spetsialistid ning hariduse- ja kultuuripoliitika eksperdid (Dan Tõnus, Elizaveta Cheremisina jt.)